Protiskluzové pásky na schody mohou zachránit život

Stairwell, Stairway, Stairs, Steps, Shoes, Jeans, Man

Možná se Vám zdají protiskluzové pásky na schodech zbytečné, či doslova otravné. Zpomalují, mohou poškrábat obuv a nevypadají pěkně. Je ale důležité zamyslet se nad důležitostí značení schodiště jako takové a v rámci toho uvědomit si, z čeho často vznikají úrazy na schodech. 

Na pracovišti by mělo být schodiště kvalitně označené pro bezpečnost zaměstnanců a kohokoliv, kdo se bude v budově pohybovat. Povinnost značení schodů je nařízení vlády č. 101/2005 Sb., o podrobnějších požadavcích na pracoviště a pracovní prostředí. Přece jen si firma nemůže dovolit, aby ji někdo žaloval z porušení zákona o značení pracovního prostředí v případě úrazu na schodech.

 Značení schodiště

Schodiště, zvláště, pokud se jedná o únikový východ, by mělo být značeno piktogramem a směrovou šipkou. V prostorách schodiště se značí první a poslední schod, včetně špatně viditelného reflexní páskou, která je dobře viditelná. Pokud není schodiště vybaveno bezpečnostním osvětlením, je třeba schody opatřit pásku s fotolumiscenčními vlastnostmi.  V případě nouze je využití schodiště nutné a je třeba abych byly schody viditelné.

 Schody nejen na veřejnosti

Samozřejmě riziko uklouznutí není pouze na pracovišti ve veřejných budovách. Časté jsou úrazy na schodech v rodinných domech. I zde zvláště rodiče ocení na schodech protiskluzové pásky, spolu s dalšími opatřeními proti úrazu svých nejbližších.

Občas ovšem toto nestačí. Kamenné schody v budovách mohou být ochozené, zkosené, mastné, či jinak znevýhodněné. Proto je vhodné pořídit na schody protiskluzové pásky. Tyto pásky mají drsný povrch díky korundové, či jiné drti na lepícím pásku. Umožňuje zvýšené tření mezi podrážkou a schodem a proto snižuje riziko uklouznutí. 

V ideálním případě je spojit vlastnosti fotolumiscenční a protiskluzové v jeden produkt. Na aplikaci těchto pásek si můžete objednat služby specializovaných pracovníků, nebo si můžete pořídit protiskluzové pásky na schody v obchodě a poradit si sami.

 

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Created by Weboo.eu | 2018

Copyright © 2022 - created by Joomla4