K čemu se používají polykarbonátové desky?

polykarbonátové desky

Současná průmyslová výstavba stále více zdůrazňuje použití denního světla pro osvětlení budov. Výrobní haly, které jsou lépe osvětlené, vám umožní ušetřit na elektřině, zlepšit pracovní podmínky a jsou bezpečnější v případě požáru. To vše díky použití polykarbonátových desek.

Použití polykarbonátových desek

Polykarbonát je transparentní materiál, relativně lehký a velmi silný. Z tohoto důvodu se používá v mnoha průmyslových odvětvích, jako je optika, lékařství, doprava nebo elektronika. Používá se také ve stavebnictví a své využití najde i v domácnostech. Polykarbonátové desky úspěšně nahrazují sklo, díky kterému můžete vytvářet lehčí, estetičtější a bezpečnější konstrukce. V současné době byly světlíky z těžkého vyztuženého skla nahrazeny lehkými polykarbonátovými deskami. Poskytují lepší tepelnou izolaci zasklené plochy a díky lehké a odolné hliníkové konstrukci lze dosáhnout mnohem lepšího osvětlení místnosti.

Polykarbonátové desky se používají:

  • k plnění vertikálních průmyslových oken
  • na různé typy střešních krytin; od malých markýz nad vchodem do budovy, až po střechy stadionů
  • jako materiál pro verandy, zimní zahrady, pergoly nebo skleníky
  • na prosklené brány, dveře a zábradlí
  • jako plast pro dělicí stěny a zavěšené stropy

Prodej polykarbonátových desek

Prodej polykarbonátových desek vysoké kvality zajišťuje firma Tercoplast s.r.o. Polykarbonátové desky jsou k dispozici v mnoha barevných provedeních. Základní jsou: bezbarvé, bílé nebo šedé. Tercoplast s.r.o. Nabízí pevné i komůrkové polykarbonátové desky.

Tento typ desek poskytuje vysokou tepelnou izolaci a odolnost proti mechanickému poškození. Jsou také lehké, snadno se opracovávají, řezají a vrtají. Pevné polykarbonátové desky se často používají jako akustické clony, estetické střechy nebo kryty. Polykarbonátové desky jsou vyráběny na bázi polykarbonátových pryskyřic. Jejich vlastnosti jsou podobné tuhému polykarbonátu. Jsou proto odolné vůči povětrnostním vlivům a mimořádně odolné vůči nárazům v teplotním rozmezí od -40°C do +120 °C . Dobré parametry izolace, vysoká propustnost světla a nízká hmotnost z nich činí velkou konkurenci pro sklo.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Created by Weboo.eu | 2018

Copyright © 2022 - created by Joomla4