Korund je nejpoužívanější abrazivo

abrazivo do pískovačky

Při pískování se používá speciální látka, možná že by se dalo říci i písek, ale ne tak úplně. Těmto sypkým materiálům se obecně říká abrazivo do pískovaček. Pokud chcete tryskat, bez toho vám to půjde velmi těžko. Dnes vám poradíme, jak abrazivo vybírat a kde jej koupit.

Pískování

Jedná se o proces, kdy zbavujeme materiál jeho původního nátěru nebo rzi. Při pískování dochází k vrhání abraziva pod vysokým tlakem vzduchu, který naráží na povrch předmětu, jehož povrch chceme očistit. Pískovat je možné skoro cokoliv, vždy je ale nutné pamatovat na vhodný výběr abrazivního materiálu.

Abrazivo do pískovaček

Abrazivo je tvrdý materiál, používaný k samotnému pískování předmětů. Na výběru tohoto materiálu záleží, protože existuje několik typů, lišících se například hned v několika parametrech. Například je odlišná hrubost či tvrdost. Abychom vybrali vhodné abrazivo, je nutné znát tryskaný materiál, rozsah, kvalitu a způsob tryskání, odborně tryskací záměr.

Druhy abraziva

Prvním materiálem, který se používal k pískování byl překvapivě obyčejný písek, protože byl všude. Nyní se však nejčastěji používá:

  • korund,
  • balotina,
  • zirblast,
  • ocelová drť,
  • skořápky ořechů,
  • písek.

Nákup abraziva

Chcete-li nakoupit abrazivo a zároveň i radu, je dobré nakupovat tam, kde tomu rozumí. Takovými odborníky je společnost SPOLMONT, která dodává kompletní tryskání kabiny včetně veškerého příslušenství. Jako bonus se zabývá vývojem a distribucí abraziva do pískovaček.

abrazivo do pískovačky

Pro vývoj nejmodernějších abrazivních materiálů používá vlastní testovací centrum, díky kterému poté dokáží vybrat abrazivo na míru pro daný projekt. Svým zákazníkům dále nabízí seřízení a nastavení tryskacího zařízení, které má vliv na kvalitu a spotřebu energií při tryskání.

Abrazivo lze zakoupit v mnoha druzích balení, nejčastěji se jedná o odolné sáčky o hmotnosti 25kg, které chrání abrazivo před vlhkostí. Další variantou je například kartonový obal o hmotnosti 1t, zapásaný textilním popruhem. Poslední možností Big bag s hmotností 1t.

 

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Created by Weboo.eu | 2018

Copyright © 2022 - created by Joomla4