Podnikové informační systémy přináší do firem spoustu výhod

Pokud se vám podnikání rozrostlo, zvýšil se vám počet zaměstnanců, přibyla vám celá řada klientů, zřejmě přemýšlíte, jak zlepšit funkci podnikových procesů. Právě k těmto účelům slouží podnikový informační systém, respektive PIS, jenž dokáže pracovat bez problémů i s velkými objemy dat. Podnikové informační systémy slouží hlavně velkým podnikům a organizacím, a to na všech jejich úrovních.

Kde se podnikové informační systémy využívají?

Zpravidla podnikové informační systémy slouží v hodně velkých organizacích, nicméně nejedná se o pravidlo. Samozřejmě největší uplatnění nachází v nadnárodních společnostech anebo organizacích veřejného sektoru, ovšem není vyloučeno, že se nevyužijí ani v malých či středních podnicích.

V současné době existuje spousta druhů podnikových infomačních systémů, přičemž všechny mají společné cíle, a to zlepšit produktivitu firmy, snížit její náklady a zkvalitnit její služby a produkty. Podnikové informační systémy se rozdělují na několik typů, přičemž nejčastěji se setkáte s ERP systémy.

Co je ERP systém?

Jelikož jsme už nakousli ERP, měli bychom tato tři písmenka také vysvětlit. Obecně řečeno ERP je systém pro automatizaci a integraci základních činností společnosti, jež slouží ke zvýšení efektivity a zjednodušení úspěchu. Oproti neintegrovaným systémům má ERP hned dvě hlavní výhody. Prvně nabízí ucelený celopodnikový pohled na vše, co se odehrává v jednotlivých divizích podniku. A zadruhé nabízí společnou databázi s veškerými podnikovými daty.

Jestliže hledáte vhodný podnikový informační systém, nabízí se vám nově vzniklý Cloudy System, jenž je propracovaný vskutku do detailů. Stojí za ním společnost Weboo, která ho sama využívá ve své společnosti.

Digitální úřední desky

Digitální úřední desky jsou jakýmsi informačním systémem určeným pro komunikaci obcí se svými občany. Ve své podstatě funguje tak, že jakékoliv informace, které jsou ze zákona dostupné pro občany v elektronické podobě, zobrazují na svém displeji. Ne zřídka kdy bývá dotekový a splňuje mnohé funkce, které zvládají okrášlit vzhled obcí.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Created by Weboo.eu | 2018

Copyright © 2022 - created by Joomla4