Jak vyčistit bazén nebo vířivku po zimě

venkovní vířivka

Nám se sice zima teprve blíží, ale malé info se hodí vždycky. Navíc vířivka by se rozhodně neměla čistit jenom po zimě, ale rozhodně mnohem častěji. Jak to udělat tak, aby vaše vířivka byla úplně jako nová?

Není nic lepšího, než mít ve vířivce dokonale čistou vodu. V tom je přímo radost se koupat. Taková radost ale bohužel není zadarmo a občas si musíme pořádně máknout, aby v takovém stavu vydržela. Není se ale čeho bát, vysokou školu na to nepotřebujete. Stačí dodržet několik základních bodů.

Chemie

V první řadě potřebujete speciální chemii. Ale pozor, vířivky se moc nekamarádí s tou bazénovou. Dávejte si pozor na to, abyste použili tu správnou. Pokud si nevíte rady, poraďte se přímo s výrobcem nebo prodejcem.Postará se o to, aby se vám ve vodě nemnožily řasy a další nezvaní hosté. Zamezí také bílému zákalu, který je sice neškodný, ale esteticky moc dobře nepůsobí.

Výměna vody

Tento krok je důležitý hlavně pokud vířivku přes zimu vůbec nepoužíváte. Udělejte si doma sanitární den jako na koupališti a dejte si práci s vypuštěním vody. Ani chemie není naprosto bezchybná a pro maximální čistotu vody je prostě potřeba vodu občas vyměnit. Naštěstí to ale není potřeba dělat každý měsíc, ale výměnu stačí provést maximálně třikrát do roka.

Kontrola filtru

Tady tento krok už musíte dělat poměrně často. Ideálně jednou za týden. Nefunkční nebo poškozený filtr totiž může propouštět nečistoty a vy byste jen těžko zjišťovali, proč máte neustále zakalenou vodu. Máte tu dvě možnosti:

Udržování teploty na nulou

V zimě je toto naprosto klíčová činnost! Vířivka v zimě většinou funguje stejně jako v létě, ale dávejte si pozor na to, aby v ní voda neseděla jenom tak. Pokud totiž zamrzne, může vířivku úplně zbytečně poškodit. Raději nějakou tu energii na ohřev VŽDYCKY obětujte.

Pro jistotu si jednotlivé kroky ještě shrneme.

  • Používejte správnou chemii
  • Pravidelně měňte vodu
  • Nezapomeňte kontrolovat filtr
  • Udržujte dostatečnou teplotu vody

S našimi tipy vám vaše venkovní vířivka bude sloužit hodně dlouhou dobu. A vy si užijete koupání i v zimě!

venkovní vířivka

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Created by Weboo.eu | 2018

Copyright © 2022 - created by Joomla4