Vratové systémy v Meziříčí

vratové systémy

Do garáže patří auto a na garáž zase kvalitní vrata a je jedno jaká. V tomto článku se budeme bavit nikoli o autech ale o vratových systémech. Jejich sortiment je nepřeberný stejně jako jednotlivé druhy, proto si řekneme, jaké možnosti při výběru máte. Garážová vrata jsou nezbytnosti, protože chrání váš majetek před poškozením nebo ukradením. Dále slouží jako designový prvek a mnohdy také jako komfortní, a to v případě, že jsou vrata vybaveny elektrickým pohonem. Moderní vratové systémy můžete doladit k ostatním prvkům fasády, protože jak rám, tak samotná křídla lze lakovat dle vzorníku RAL.

Jednotlivé druhy vratových systémů

  • výklopná,
  • rolovací,
  • sekční,
  • posuvná,
  • dvoukřídlá s pohonem.

Vybíráme nová vrata

1. Firmy a konstrukce vrat

Někdo by mohl namítat, že stačí kontaktovat první firmu a u ní objednat nová vrata, nicméně kdo by zase nechtěl ušetřit pár tisícovek, a navíc získat kvalitnější servis? Než začnete s výběrem, je nutné shrnout vaše nároky na nová vrata. Následně je dobré oslovit profesionální firmu a s ní prodiskutovat technické informace a k těm vybrat ideální vrata pro vaši garáž.

2. Vzhled a doplňky

V další je nutné doladit nová vrata s okolím, tedy fasádou, architektonickými prvky nebo našemu subjektivnímu pocitu nebo představě. Kromě designu bychom neměli opomenout "příplatkové" položky, tedy lepší těsnění, kolejnice nebo ložiska.

3. Způsob otevírání vrat

Pokud chcete změnu a neuvažujete o klasických křídlových vratech, je dobré si určit, zda se vrata budou vyklápět nebo rolovat, vždy je to odvislé od velikosti. Dalším kritériem je rozměr, se kterým je spjat také typ pohonu. Hned do před avizuji skutečnost, že malá vrata otevírat "ručně" lze, u velkých je to téměř nemožné. U automatického pohonu je součástí balení dálkový ovladač nebo bezpečnostní funkce přerušení chodu při vniknutí překážky do dráhy vrat.

4. Cena a servis

Cena nových vrat není nikterak závratná, samozřejmě, že cena odpovídá kvalitě. Doporučím vám, vybírejte společnost podle referencí a zkušeností. Cena garážových vrat u odborníků se pohybuje kolem několika desítek tisíc, ale můžete si být jisti, že splňují normy kvality, například ISO 9000. Rozhodujete se mezi vratovými systémy z Velkého a Valašského Meziříčí? Věřte, že ty valašské jsou lepší!

vratové systémy

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Created by Weboo.eu | 2018

Copyright © 2022 - created by Joomla4