Lavičky z litiny jsou skvělá volba pro park i zahradu

litinové lavičky

Každý z nás si potřebuje po náročném dni někam sednout. Nemusíte mít ani náročný den, ale sezení je mnohem pohodlnější, než dlouhé stání. Venku ale často na možnost si sednout nenarazíte, což je škoda. Sezení na trávě je příjemné, ale jen do té doby, než se objeví první mrazy. To už je mnohem lepší si sednout na lavičku. 

Bez laviček se prostě neobejdeme. Ani ve veřejných parcích, ani na zahradě u domu. Hlavně když je venku hezky, budete mnohem radši sedět venku na sluníčku, než zavření doma. A pořízení lavičky ani nemusí být drahé! Pokud si zvolíte klasiku - litinové lavičky, nemusíte za venkovní posezení zaplatit dvě výplaty. Lavičky oceníte nejen vy, jako obyvatelé domu, ale také vaši přátelé, kteří se k vám mohou stavit třeba na letní grilovací večírek. Pro takové příležitosti by nebylo špatné pořídit rovnou pivní sety, jejichž součástí je také stůl. Na příjemné posezení na zahradě vám ale obyčejná lavička vystačí.

Lavičky také pořizují města nebo jednotlivé objekty. Takové lavičky jsou poté součástí něčeho, čemu se říká městský mobiliář. To je zastřešující pojem pro veškeré venkovní prvky, které dotvářejí vzhled města. Patří sem třeba vitríny, odpadkové koše, stojany na kola a další prvky, které by tvořily téma na pěknou řádku dalších článků. Lavičky už jsou ale klasika. Věděli jste, že existují různé druhy, které nejsou rozděleny jen podle materiálů, ale také podle funkce? Pivní sety už jsme zmínili, ale existují i třeba seniorské lavičky, které v mnohem zpříjemňují posezení starším lidem tím, že jim nabízí jednodušší vstávání. Najít můžete také reklamní lavičky, které splňují propagační funkci. V dětských parcích můžete narazit i na různobarevné lavičky speciálně vyrobeny pro děti. O různých druzích laviček bychom se mohli rozepsat do nekonečna. To si ale necháme na příště. 

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Created by Weboo.eu | 2018

Copyright © 2022 - created by Joomla4