První setkání s čínskou medicínou překvapí

čínská medicína

Dnes začneme otázkou, kdo z vás má zkušenosti s tradiční čínskou medicínou? Pravděpodobně vás bude málo, pojďme se podívat, jaké výhody ale i rizika tato stará metoda přináší. Jedná se osvědčený medicínský systém starý několik tisíc let a při léčbě se využívají postupy a terapie.

Co je to tradiční čínská medicína?

Jedná se o velmi starý systém vycházející čínského léčitelství. Léčba je prováděna pomocí typických metod a vyšetření, vedoucí k prevenci onemocnění. Velmi zajímavý je pohled na stav "zdraví". Čínská medicína jej vnímá jako vnitřní rovnováhu, rovnováhu mezi organismem a okolím. Prvotním vyšetřením je vyšetření jazyka, ze které lékař pozná, co vás trápí. Poté doporučí jednu z metod léčby, například akupresuru, akupunkturu nebo dietoterapii. Přirozená lidská vlastnost je obava z neznámého, proto se mohou vyskytnout obavy z různých rizik. Mohu vás uklidnit, že v případě čínské medicíny nehrozí vedlejší účinky a jiná skrytá rizika.

Vyšetření a léčba tradiční čínskou medicínou

Prvotní je stanovení diagnózy. Tu, lékař stanoví na základě potíží a vyšetření. Díky tomuto individuálnímu postupu je zaručen vhodný typ léčby. V dalším kroku je stanoven jídelníček a poměr bylinkových směsí a doplňků stravy. Pro mnoho lidí, se tento přístup jeví jako "divný", opak je však pravdou. Po návštěvě ordinace totiž neodejdete s předpisem na hrst léků. Aby byla léčba úspěšná a pacientovi se ulevilo od potíží, je potřeba aktivní spolupráce a dodržování nastaveného jídelníčku.

Zkušenosti od lidí

PETR: "Dříve jsem býval poměrně často nemocný. Mnohdy mne trápily také záněty a nachlazení močového ústrojí. Nejdříve jsem zkusil bylinky, poté makrobiotiku a následně čínskou medicínu, která výtečně zafungovala."

JANA: "Chodím na kliniku TCM, jsem spokojená. Jejich namíchané odvary mi srovnaly ms cyklus během jednoho měsíce a pomohly i s dalším problémem."

TOMÁŠ: "TČM mi pomohla moc. Třeba s atopickým ekzém nebo se silným kašlem, atd."

IVETA: " Já mám nejlepší zkušenost s panem doktorem Mačkem. Má super přístup, je trošku dražší než ostatní, ale fakt mu věřím a vždycky nám v rodině pomohl…"

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Created by Weboo.eu | 2018

Copyright © 2022 - created by Joomla4