Jaké dětské náušnice vybrat? Průvodce výběrem

Miminko s náušnicemi

Všechno, co potřebujete vědět o propíchnutí uší malého dítěte – od rozhodnutí až po samotný výběr těch nejvhodnějších náušnic.

Může to být dříve, než očekáváte, může to být později nebo už to máte za sebou. Většina holčiček ale dojde brzy do věku, kdy se rozhodne, že by chtěla nosit náušnice.

V jakém věku je správné propíchnout náušnice?

Stejně jako na všem ve vývoji dítěte se odpověď liší případ od případu. V některých kulturách je tradicí, že se dívence propíchnou uši téměř okamžitě po narození. I u nás se můžeme setkat v porodnicích s touto možností, nicméně je dobré se zeptat Vaší paní doktorky (doktora) na doporučení – většinou Vám doporučí, abyste sečkali do prvního očkování proti tetanu. Pokud jste miminku nepropíchli uši do dvou let, pak je nejspíš nejlepší počkat až na dobu, kdy je dítě schopno se o svá ouška postarat. Kolem 7 až 8 roku se dívka bude chtít předvést před svými spolužačkami, které si budou do školy nosit náušnice, to je také vhodný věk. Po propíchnutí uší by měly náušnice v uších zůstat 4 až 6 týdnů, aby se dírka zahojila. Ouška pravidelně po tuto dobu pročišťujte a kontrolujte, zda se ouška nečervenají nebo neotékají. V této době také aplikujte alkohol na boltce, aby se zabránilo infekci a minimálně jednou denně dítěti náušnicemi lehce zatočte, aby nesrostly do ouška, zatímco se dírky hojí.

Jaký typ náušnic vybrat pro dítě?

Vždy myslete na zdraví dítěte. Spousta náušnic má styl zapínání, které pro dítě může být příliš snadné rozepnout – hrozí nebezpeční spolknutí náušnice. Proto je vhodné používat náušnice, které mají styl zapínání buďto šroubovací balónek nebo dětskou brizuru. Používejte pro dětské náušnice bílé zlato, nebo žluté zlato s 14 nebo 18 karáty nebo chirurgickou ocel. Pamatujte na to, že by se pro miminka měly náušnice udržovat krátké, abychom se vyhnuli jakékoliv případné nehodě.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Created by Weboo.eu | 2018

Copyright © 2022 - created by Joomla4