Jaké požadavky jsou kladeny na požární dveře?

Sice na první pohled připomínají klasické dveře, nicméně vzhled bývá mnohdy pomíjivý, což platí i u požárních dveří. Při jejich výrobě se používají speciální materiály, které mohou v případě vypuknutí požáru zachránit nejen majetek, ale také lidské životy. Požární dveře jsou sice vyšší investicí v porovnání s obyčejným provedením, ovšem na druhou stranu slouží jako požární uzávěr zabraňující šíření ohně a kouře. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké požadavky jsou na protipožární dveře kladeny.

Jak vybrat oboustrannou lepící pásku?

  • Richard Výmola
  • all

oboustranné lepící pásky

Použili jste někdy oboustrannou lepící pásku? Pokud ano, jistě víte, že se jedná o funkčního a fantastického pomocníka. Požití těchto pásek je velmi rozmanité, není problém opravit dětem hračku nebo přichytit zrcadlo v předsíni. Jejich výhoda spočívá v jednoduchosti použití, vyhnete se složitému vrtání a kotvení. Je však dávat pozor, i lepící páska má dané své limity.

Vrtání, přitloukání nebo raději lepení?

Každý to zná, tu a tam jsou situace, kdy musíte připevnit odlepené nebo nově koupené předměty. Na výběr máte klasické natloukání hřebíků, vrtání anebo lepení. Většina z nás si vybere lepení, protože nechce nadělat zbytečný nepořádek nebo dokonce více škod než užitku! Abychom se však přesvědčili o tom, že lepená věc zůstane přilepena i za pár dnů, musíme použít kvalitní pásku, mnohdy saháme právě po oboustranných lepících páskách.

Není páska jako páska

Lepící pásky je možné sehnat téměř na každém rohu. Aby toho nebylo málo, jejich výběr je rozmanitý a musíme pečlivě vybírat hlavně na základě použití. Je lepší sahat po univerzálnějších páskách, které mají větší tloušťku nosiče. To přináší své výhody. Páska poté dokáže vyrovnávat nerovnosti povrchu nebo kompenzovat pnutí vlivem změny teplot. Chystáte-li se lepit nijak zvlášť těžké předměty, vystačíte si s páskou interiérovou. V opačném případě jsou k dostání také oboustranné pásky pro venkovní použití, které lépe odolávají výše zmíněným teplotním výkyvům i vlhkosti.

Jak lepit s lepící páskou?

Nebudeme si zde složitě vysvětlovat celou metodiku lepení, ale jde o to, že potřebujeme napevno spojit dvě věci k sobě. Aby byl spoj pevný a předmět se nám po pár okamžicích neodlepil, musíme dodržet několik pravidel. Základním pravidlem je čistota, tedy odmaštění a důkladné očištění obou lepených ploch, které necháme pořádně proschnout. Poté nám nic nebrání lepit. Pásku vždy musíme lepit na předmět, který chceme přilepit! Poté je potřeba nechat lepidlo pár hodin zavadnout, tím se vytvoří pevný spoj.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Created by Weboo.eu | 2018

Copyright © 2022 - created by Joomla4