Zbavte vzduch nečistot pomocí filtrace

průmyslová filtrace

Věděli jste o tom, že se každý z nás nadechne v průběhu každého dne asi 20 000krát? Zajímavé číslo, stejně jako například počet mrknutí během dne. To ale odcházím od tématu, dnes se budeme bavit o čističkách vzduchu. Začneme u těch malých domácích, a nakonec zmíníme ty největší, průmyslové filtrační systémy.

Co děláme v průběhu našeho obyčejného dne. Obyčejným je myšleno například pracovní. Pravděpodobně jsme v zaměstnání. Nyní to přichází, pracujeme-li v uzavřeném prostoru, máme zaděláno na problémy, proč? V jedné studii jsem se setkal s názorem, že vzduch v místnosti je několikanásobně "špinavější" než venku, což je pozoruhodné. Někdo může namítat, že stačí otevřít okno, bohužel to neplatí ve městech, kde většina z nás bydlí. Otevřete-li okno, ihned vám do bytu vletí další nečistoty v podobě prachu a zplodin. Existuje však řešení, kterým jste schopni vzduch vyčistit a neotevřít při tom okno. Tento vynález se jmenuje čistička vzduchu.

Čističky vzduchu

Zaujala vás myšlenka pořízení čističky vzduchu? Poradím vám, jak toto zařízení vybrat. Zajímavé je, že taková domácí čistička dosahuje účinnosti někde kolem 90 %. To znamená, že se zbavíte větších částeček prachu a bakterií, škodlivých pro plíce. Nechcete na čističce šetřit? Můžete mít tzv. ionizaci, tedy obohacování vzduchu o záporné ionty, což má za následek zlepšení čistění. Poté záleží na vás, zda zvolíte model:
integrovaný,
mobilní.

Co by to bylo za čističku, která nemá kvalitní filtr. Kvalitní přístroje spoléhají hned na několik filtrů, které zachycují jak velké, tak drobné nečistoty a bakterie. Pro zachování funkčnosti je potřeba o filtry pečovat, pravidelně je čistit. Nejedná se o nějaký zvlášť odborný úkon, ve většině případů vám stačí obyčejný vysavač, který nečistoty vysajete. Pokud nechcete na výměny myslet, pořiďte si čističku, která monitoruje výměnu za vás.

Druhy filtrů

Asi nejpopulárnějším druhem filtru je HEPA. V čem spočívají jeho kvality? Zejména v tom, že dovede zachytit biologické nečistoty, a navíc jsou bezúdržbové. Jednou za pár let je prostě vyměníte. Velmi často je v čističkách přítomen tzv. uhlíkový filtr. Ten čistí místnost od nevábných zápachů, například od domácích mazlíčků nebo z kuchyně.

Hledáte-li něco podobného ale ve větším, řekněme například pro průmyslovou halu, navštivte stránky společnosti TIGEMMA, která se specializuje na výrobu průmyslové filtrace.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Created by Weboo.eu | 2018

Copyright © 2022 - created by Joomla4