Jak na renovaci zábradlí

pískovací boxy

Koupili jste starší dům? Nevadí, pro někoho stavba, která má duši je mnohem zajímavější než "vyvoněná" novostavba. Než se přestěhujete, je potřeba udělat nezbytné věci, jako například revize vodo-topo, střecha nebo dokonce výměna oken nebo nová fasáda. Mnohdy se snažíte ušetřit peníze tam, kde to jde. V tomto článku vám poradím, jak ze starého mnohdy rezavého zábradlí udělat nové, přitom použijete to původní. Kouzlo přitom spočívá v dokonalém vyčištění starých nátěrů a koroze. To se provádí pomocí pískování, neboli tryskání.

Co je to pískování?

Pískování se provádí za účelem očištění kovových výrobků a dílů. Stále častěji se však můžeme potkat s použitím v umění nebo klenotnictví agentur, kde slouží k dekorování nebo k čištění klenotů i k práci s drahými kameny. Velmi často se tato metoda používá například dentistických laboratořích. Pískování je proces, při kterém se opracovává povrch tvrdých materiálů proudem jemných částic. Proud částic se přizpůsobuje tryskanému materiálu, můžeme se tedy setkat s ocelovými broky, korundem ale také drtí ze skořápek ořechů nebo pilinami.
 Po pískování sáhneme tehdy, chceme-li odstranit nečistoty, staré nátěry nebo korozi, zbavit se otřepků anebo materiál "zdrsnit". Existuje mnoho metod, já zmíním pouze dojici nejčastěji používaných systémů:

  1. Tlakovzdušné tryskání - které spočívá v unášení jemných částic silným proudem stlačeného vzduchu a jejich narážení na povrch kovu způsobuje čištění.
  2. Mechanické metání částic za pomoci rotujících lopatek.

Pískovací boxy
S touto technologií se nejčastěji setkáváme ve strojírenství, protože kov je po obrábění připraven a velmi důkladně očištěn, což je žádoucí pro metalizaci zinkem, další nátěr, lakování apod. Dalším oborem, ve kterém se pískování poměrně hojně užívá je stavebnictví, například při opracování zdiva. Tryskání se provádí v tzv. tryskacích komorách a kabinách, které našly své využití v různých dílnách a provozech. Standardní výbavou moderních pískovacích boxů je například: 

Pokud potřebujeme tryskat ve velkém na scénu přicházejí masivní tlakovzdušné tryskací komory, kde je možné opracovávat velké strojírenské díly. Pokud hledáte vhodného partnera, společnost Spolmont s 20-ti letou tradicí je více než vhodný! Jejich léty prověřená a stále inovovaná stavebnicová, sendvičová konstrukce splní i ty nejnáročnější požadavky.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Created by Weboo.eu | 2018

Copyright © 2022 - created by Joomla4