Co je to kartáčovaný nerez?

Nerezová ocel může mít matný i lesklý povrch. V posledních letech se výrazně zvýšil zájem zákazníků o toto první řešení. Pojďme se tedy blíže podívat na to co je to kartáčovaný nerez

Výroba kartáčované nerezové oceli

Výroba kartáčované nerezové oceli zahrnuje získání kovového povrchu, který neodráží světlo. Toho je dosaženo válcováním za studena a následným zpracováním a leštěním oceli. Brusivo se zrny různé tloušťky se používá k mechanickému čištění surové nerezové oceli. Výsledkem je, že povrch materiálu získává homogenní šedou strukturu. Díky povrchové úpravě se rozlišují tři typy matné nerezové oceli: 1D - vysokoteplotní válcovaná ocel, tepelně zpracovaná, 2G - rovnoměrně broušená abrazivní a 2B - válcovaná ocel za studena a vysoké teploty. Každá ze způsobů zpracování umožňuje získat kov s různými stupni matování a schopnosti odrážet světlo. Mechanický způsob výroby kartáčované nerezové oceli spočívá v leštění oceli hrubým brusným materiálem a pak se tato operace opakuje pomocí lešticí sítě. Lesklá nerezová ocel se získá leštěním jemně zrnitým brusivem. 

Využití kartáčované nerezové oceli

Pokud jde o použití kartáčovnaé nerezové oceli, je velmi široké. Největší poptávka po tomto materiálu je v takových oblastech, jako jsou: výroba bytových doplňků, nábytku, prvků pro zavěšení reklamních bannerů, odlitků do vany, nádrží nebo nádrží. Kromě toho se široce používá při výrobě dekorativních prvků zábradlí a bariér, vnějších i vnitřních. Tolik zájmu o tento materiál a jeho široké použití v mnoha oblastech je způsobeno tím, že i po zpracování zůstává odolná vůči korozi, mechanickému poškození a povětrnostním vlivům. Matná nerezová ocel je materiál s širokým spektrem aplikací, má hlavní výhodu v kontrastu s lesklým. Je založena na mnohem větší odolnosti vůči nečistotám, které jsou mnohem méně viditelné na matném povrchu než na lesklém povrchu. Tento druh materiálu nezískává náhodou stále větší popularitu mezi spotřebiteli. 

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Created by Weboo.eu | 2018

Copyright © 2022 - created by Joomla4