Jaký polykarbonát na skleník?

Co jsou to polykarbonátové desky? Je to něco, co je nápadně podobné sklu, plexisklu, ale mají velkou odolnost a jsou takřka nemožné rozbít. Mají průhlednou, čili transparentní barvu, ale mohou se dodávat i obarvené, a to většinou v bílé nebo šedé barvě. V jiných barvách ale vytváří nádherné opticky zabarvené stíny. Kde se takové polykarbonátové desky dají použít? Určitě jste je zahlédli třeba ve výkladních skříních, na zastávkách MHD.

Polykarbonátové desky mají několik úžasných vlastností, kvůli kterým se v některých případech upřednostňuje před jinými materiály. Jsou totiž odolné proti teplotním extrémům. Jediná jeho nevýhoda je, že při fyzickém kontaktu s ostrým předmětem zůstávají stopy, které jsou viditelné a je je možné odstranit jen zbroušením nebo zázračnou mastičkou Horsta Fuchse.

Kromě toho, že mají výborné tepelně izolační vlastnosti jsou výhodné i pro jejich snadnou montáž a také bezpečnost. Můžeme tím tedy docílit energetické úspoře.

Obecně se polykarbonátové desky dělá na:

  • plné
  • dutinkové
  • komorové
  • technické

Některé polykarbonátové deky jsou vybaveny UV filtrem, ale tam, kde to není třeba je dostačující při požití v interiérech. Tyto desky jsou snadno ohybatelné a po nahřátí se jednoduše tvarují do požadovaných tvarů. Takto se používá při kombinaci s normálně zaskleným oknem, kdy se násobí výhody každého z materiálů. Pro své vlastnosti mají desky, které disponují UV filtrem, vysokou funkčnost při použití ve sklenících. Dnes už pomalu neuvidíte skleník, který by nebyl vyroben z polykarbonátu.

Jaký polykarbonát tedy vybrat na skleník?

Většinou je doporučováno používat komůrkový polykarbonát, který má skvělé vlastnosti přesně pro tento typ použití, efektivně zadržuje teplo a zároveň má UV ochranu.

Vyvarujte se levným skleníkům a raději vsaďte na kvalitu, která je prověřena dlouhými lety praxe a zkušenostmi. Pokud si ve svém skleníku chcete sadit okurky víckrát, než jen tento rok, tak dutinkový polykarbonát vyberte od renomovaného výrobce, jako je třeba Lexan od Tercoplastu.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Created by Weboo.eu | 2018

Copyright © 2022 - created by Joomla4